darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kültür

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TATARİSTAN YOLCUSU

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Nisan Perşembe günü Tataristan’ın başkenti Kazan’a gidecek.2014 Türk Dünyası Kültür Başkenti ol

22 Nisan 2014 Saat: 14:56
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.171 kez okunmuştur

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TATARİSTAN YOLCUSU
BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TATARİSTAN YOLCUSU

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 24 Nisan Perşembe günü Tataristan’ın başkenti Kazan’a gidecek.
2014 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak belirlenen Kazan’daki açılış programı kapsamında davet edilen TDBB Başkanı Karaosmanoğlu, burada 2 gün boyunca temaslarda bulunacak. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nden bir heyetin de eşlik edeceği Başkan Karaosmanoğlu, 27 Nisan Pazar günü Kocaeli’ye dönecek.
2010 yılında İstanbul’da düzenlenen ‘Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları 10’uncu Zirve Toplantısı’nda Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi (TÜRKSOY) tarafından ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ uygulaması kabul edilmişti. Bu karar doğrultusunda 2012’de Kazakistan’ın Astana, 2013’te Türkiye’nin Eskişehir ve 2014’te de Tataristan’ın Kazan kentleri ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ olarak belirlenmişti.
Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti, yaklaşık 4 milyon nüfusu olan petrol ve maden zengini bir ülke. Nüfusun yarıya yakınını Müslüman Tatarlar oluşturuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız