darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkanlar tekne turunda

Konuk başkanları tekne turunda ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar sahilinde hayata geçirilecek macera ve aksiyon parkı hakkında bilgi verdi, Körfez Geçiş Köprüsü’nü tanıttı

8 Mayıs 2015 Saat: 22:58
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 490 kez okunmuştur

Başkanlar tekne turunda
Başkanlar tekne turunda

Sağlıklı Kentler Birliği’nin Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen ve 2 gün boyunca süren, ‘Yerel Yönetimler Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Maddeyle Mücadele’ konferansına katılan birlik üyesi belediye başkanları ve yerel yöneticiler tarihi kale ve Osman Hamdi Bey Müze evini gezdi.

Konuk başkanları tekne turunda ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar sahilinde hayata geçirilecek macera ve aksiyon parkı hakkında bilgi verdi, Körfez Geçiş Köprüsü’nü tanıttı

 

SAHİLDE YEŞİL PEDAL TURU

Konuk başkanlar, Eskihisar’ı çok beğendi. Sağlıklı Kentler Birliği’nin Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen ve 2 gün boyunca süren, ‘Yerel Yönetimler Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Maddeyle Mücadele’ konferansına katılan birlik üyesi belediye başkanları ve yerel yöneticiler Eskihisar’a hayran kaldı. Başkan Köşker ile birlikte Eskihisar’a gelen konuk başkanlar ilk olarak sahilde düzenlenen yeşil pedal bisiklet turuna katılmışlardı.

MEHTERANDAN MİNİ KONSER

Eskihisar’ın en önemli tarihi mirası olan tarihi kaleye çıkan konuk başkanlar ve yerel yöneticiler, kaleye gelişlerinde Gebze Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılandı. Kalenin eşsiz manzarası eşliğinde mini konseri dinleyen konuklar daha sonra Türk müzeciliğinin kurucusu ve ressam Osman Hamdi Bey’in müze evini ziyaret etti. Müze evi Başkan Köşker ile birlikte ziyaret eden konuk başkanlar ve yerel yöneticiler, tarihçesi hakkında da geniş kapsamlı bilgi aldı.

TARİHİ KALE VE MÜZE EV

Tarihi kale ve Osman Hamdi Bey Müze Evi ziyaretinin ardından konuk başkanlar düzenlenen tekne turuna katıldı. Yoğun panel programı ve inceleme turunun yorgunluğunu tekne turunda körfez manzarası eşliğinde bir nebze olsun atan konuklar sahil şeridini yakından tanımış oldu. Konuklarıyla yakından ilgilen ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar sahilinde hayata geçirilecek macera ve aksiyon parkı hakkında bilgi verdi.

KÖRFEZ KÖPRÜSÜ TANITILDI

Belediye hizmetleri ve uygulamaya girecek projeler hakkında konuk başkanları ve yerel yöneticileri bilgilendiren Başkan Köşker, İzmit Körfezi’nin iki yakasını birleştirecek olan Körfez Geçiş Köprüsü hakkında da bilgilendirdi. Tekne turunda katılan gazeteci yazar İsmail Kahraman da Gebze’nin tarihi değerleri hakkında konukları aydınlattı. Tekne turunun ardından konuklar, Eskihisar’da fasıl eşliğinde verilen akşam yemeğine katıldı. Akşam yemeğine SBK Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız