darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Birlikte taşçı sesleri

Pazar günü yapılacak olan Esnaf Odaları Birliği başkanlık seçimlerinde adaylardan Ahmet Taşçı iddialı duruma geldi. Birlik içerisinde Taşçı’ya yönelik destekler artarken hazırlanan projeler delegeler tarafından büyük destek görüyo

9 Mayıs 2014 Saat: 21:16
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.204 kez okunmuştur

Birlikte taşçı sesleri
Birlikte taşçı sesleri

Pazar günü fuar içi Şehir Restoran’ta yapılacak olan Esnaf Odaları Birliği seçimlerinde başkan adaylarından Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı iddialı bir şekilde seçim çalışmalarına devam ediyor. 374 delegenin oy kullanma hakkı bulunan birlik seçimlerinde Taşçı ve ekibi kent genelinde bütün delegeleri ziyaret ederek destek istedi. Projelerini ortaya koyan Taşçı’ya destek her geçen gün artıyor.

DEĞİŞİM ŞART

Birlik seçimleri hakkında açıklama yapan Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı “Kocaeli genelinde bütün delegeleri gezerek esnafımızı ziyaret ettik. Bütün esnafımızın sorunlarını yakından izliyoruz. Bir aydır alandayız. Esnaflarımızdan tepki ayrıca büyük destek gördük. Hepsi doğrusu budur artık değişim şart olduğunu söylemektedir. 3-4 dönem başkanlık yapıldıktan sonra kişi kendisini tekrarlamaktadır” dedi.

BENDE BIRAKACAĞIM

Bende oda başkanlığını bırakacağım diyen Taşçı “Benimde 3 dönemim oldu. Bundan sonra gençlerin gelmesi gerekiyor. Genç beyinler genç fikirler gelmesi gerekiyor bu sadece odalarda değil her yerde olması gerekiyor. Esnaf tarafından sorunların iletilmesinin yanı sıra destek verilmektedir. Bu destek her anlamdadır. Esnafımız bir şeylerin değişmesini istiyor” açıklamasında bulundu.

AVM’LER BÜYÜK SORUN

Esnafın büyük sorunu olarak AVM’ler olduğunu belirten Taşçı “Esnafımızın bir iş yapmaktadır. Bakıyorsunuz bütün her yerde esnaflarımızın bir çok sektörü ilgilendiren ürünler tek çatı altında satılmaktadır. Pazarcıların reyonları AVM’lerin önünde bulunuyor. Bununla ilgili yasa çıkması karşın rafta beklemektedir. Bu yasanın hemen çıkmasını sağlayacağız. Ankara’da büyük baskı yapacağız” şeklinde konuştu.

TEK ADAMCILIK KALMAYACAK

Esnafın sorunlarıyla ilgilenilmediğini söyleyen Taşçı “Esnafımızın bildiği işi yapması sağlanacaktır. Hep birlikte sorunlara çözüm yolu bulacağız. 80 bin üyesi bulunan birlik esnafa cevap veremiyor. Hedefimiz esnaf sarayının yapılmasını sağlayacağız. Esnafımız buraya geldiği zaman yüz akı olacaktır. Tek adamlığı bırakacağız. Bir kişi tarafından yönetim olmayacaktır. Her başkan yardımcısının bir görevi olacaktır. Sorunlara anında müdahale olacaktır” dedi.  

ŞEFFAF YÖNETİM

Her meslek grubundan başkan olacağını söyleyen Taşçı “Herkes mesleğinin gereğini yapacağıdır. Hantal yapı kaldırılacaktır. Herkes derdini başkana değil sorumlu olan kişiye gidecek. Hesap verir ve şeffaf bir yönetim oluşacaktır. Bu sayede hesap vereceğiz. Üyemiz her istediğinde bize ulaşabilecektir. Bu sayede bağlar her zamankinden daha kuvvetli olacaktır” şeklinde konuştu.

EVDEN KAYIT SİSTEMİ

Taşçı “Geçmiş yıllarda sabıka kaydı günlerce alınamazdı. Bugün ise e-devlet sayesinde alınmaktadır. Esnafımızın evinde otururken sicil kaydını alacaktır. Buraya gelmesine gerek kalmayacaktır. En yakın banka şubesine ödeme yaparak makbuz numarasını girmesi sayesinde anında ödeme yapılacaktır. Kayıt evinde olacaktır. Odalar üyenin sorunlarını çözmek için vardır. Oda başkanıyım çıkan yasalar bizlere mesaj yoluyla bildirilir. Ancak hiçbir üyenin çıkan kanun maddesinden haberi yoktur. Bir şeyler saklanmaktadır” açıklamasında bulundu.  

KOSGEB’DEN KREDİ İMKANI

Bir şekilde herkesin rahatlığına düşkün olduğunu belirten Başkan Taşçı “Çalışmadan bir şeyler yapmak isteyenler üyeler hakkında çıkan yasalardan bilgi vermiyor. Nedeni gayet açıktır. Ancak biz buna izin vermeyiz. Esnafımıza devlet büyük kolaylık sağlamış durumdadır. KOSGEB esnafımıza kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bakın doğru dürüst esnafımız bundan faydalanamıyor” açıklamasında bulundu.

HEMEN BIRAKIRIM

Taşçı “Esnafımızın birleşerek daha güçlü olması sağlanmaktadır. Teknoloji gelişmektedir. Buna ayak uydurmak gerekiyor yoksa bitersiniz. KOSGEB’İn yanı sıra AR-GE vardır. Bunlar çağımızın gereğidir. Buna ayak uydurmayan biter. Bu böyledir. Daha gelişmiş ticaret yapılacaktır. Herkes Allah rızası için çalışmalıdır. Çalışmak istemeyene içimizde yer yoktur. İki sene içerisinde üyelerimiz değişimi göreceklerdir. Olmadığı taktirde 4 yılı beklemem hemen bırakırım” dedi.

AK PARTİ’YE OY VERDİM

Hakkında AK Partili olmakla itham edildiğini söyleyen Başkan Taşçı “Evet ben AK Parti’ye oy verdim. Yarın yine vereceğim. Ben şoför adamın ülkemizin her yerini geziyorum. 15-20 yıl önce araçların aynaları birbirine yolda vuruyordu. Şimdi bakın duble yollar yapıldı yapılmaya devam ediyor. Tüneller yapıldı otobanlar yapılıyor yapılacak. Bu hükümet tarafından yapılmıştır. Başbakan Erdoğan’ın kendi arsaları yoktu. Deryalar kadar parası da yoktu. Devlette ki israfı kısınca bunlar hepsi yapıldı. Boğaz köprüleri yapılıyor. Bunların hepsi azimle yapılmıştır” açıklamasında bulundu.   

MHP-CHP ODALARI DOLAŞIYOR

Başkan Taşçı “Birlik seçimlerine siyaset sokmuşlardır. AK Parti’ye oy verdim kaydım dahi yoktur. Oturduğumuz bina o dönemde Sefa Sirmen tarafından verildi. Şimdi İbrahim Karaosmanoğlu büyükşehir belediye başkanımız kendisi size yer vereceğim daha modern bina yapacaksınız diyor. Sirmen döneminde bu yer verildiği zaman o tarihte iyiydi. Artık ihtiyaçlara cevap veremiyor. Bu durum siyasimidir? Son iki haftadır MHP eski Milletvekili Cumali Durmuş odaları gezmeye başlamıştır. Bu siyaset değilmidir. CHP odaları geziyor. Hangi AK Parti’li odaları geziyor. AK Parti tarafından yapılan açıklamada biz esnafın arkasındayız. Benim arkamda değildir. Ben AK Partili olsaydım 2-3 ay önce açlık grevi yapmazdım. Üyemin hakları için yaptım. İbrahim Karaosmanoğlu büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. Oturduğu yerde seçilmemiştir. Projelerimizi sunduk. İftiralar atıldı. Biz doğru yoldayız. Bir zamanlar Sirmen sizlerin arkasındaydı. Şimdi Karaosmanoğlu bizlere yer veriyor. Allah razı olsun demek yerine eleştiri yapılıyor. Bu nasıl bir mantıktır. Ben de seçim yaptığım zaman Kemal Kaya’nın oğulları bana karşı çalıştılar. Üyelerimden bu geldi. DP her tarafı aramaktadır. Hiçbir partili benim için aramıyor. Her evde iki kişiden biri AK Partilidir” dedi.

BİRLİK BAŞKANI YOKTUR

Taşçı “Kemal Kaya çıktı Sirmen zamanında esnaf para kazandı dedi. Bu açıklama yanlıştır. Bu 15 sene önceydi. Sokağa bakın her yer araç oldu. Herkesin aracı bulunmaktadır. Demek ki bir şeyler kazanıyor. İsraf edilmezse herkes kazanır. Akıllı ticaret yapmak gerekiyor. Diğer illere göre biz en son durumdayız. İki sene önce seçim yapıldı o zamanda itibaren mesaj sistemi gelmiştir. Esnafımız birliğin ne iş yaptığını bilmez. Nerede olduğunu bilmez. Oda başkanları birlik yanında olduğu hissettiği zaman çalışmaktadır. Ancak burada böyle bir şey yoktur. Birlik başkanı hiçbir yerde yoktur. Her sokakta 4 AVM var. Esnaf vergi veremez, aile huzuru bozulur. Bunlara standart getirmek gerekiyor. Sınırlama bütün mesleklerde olması gerekiyor. P plakalarında sınırlarıma vardır. Bundan dolayı da vergi borcu bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.

80 BİN ÜYE TARAFINDAN BİRLİK BAŞKANI SEÇİLMELİDİR

Üyeler düşünsün diyen Taşçı “Herkesin düşünmesi gerekiyor. 374 delege düşünmelidir. Bugüne kadar ne yaptık bundan sonra ne yapacağız. Birlik Başkanı Kemal Kaya yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır açıklamasında bulundu. Bu zamana kadar bir şey yapmadı ki bundan sonra bir şey yapsın. Herkes Allah rızası için düşünsün seçime gelsin. Bir çok yeri gezdik bazı oda başkanları bizleri üyeleriyle tanıştırmadı. Bütün delegelere ulaştık. Başkanlar verdiğimiz kahvaltılara üyelerini göndermedi. Krallık gibi yönetsinler. Eğer 80 bin üyesi bulunan birlik başkanları tarafından seçim yapılması gerekiyor. O zaman kimlerin çalışıp çalışmadığını görürüz” dedi.   

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız