darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Bu İlgi zirve yaptırır

Öğrencilerin geleceğe özenle ve güle oynaya hazırlandığı, okul öncesi eğitimin verildiği kurum bağrından çıkanlara hayatlarında zirve yaptırmaya aday.

28 Nisan 2014 Saat: 19:07
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.963 kez okunmuştur

Bu İlgi zirve yaptırır
Bu İlgi zirve yaptırır

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi’nde 2012 yılında kurulan Özel İlgi Kreş ve Gündüz Bakım evi iki yılda 6 öğrenciden 44 öğrenciye ulaştı. Öğrencilerin geleceğe özenle ve güle oynaya hazırlandığı, okul öncesi eğitimin verildiği kurum bağrından çıkanlara hayatlarında zirve yaptırmaya aday.

 

Kreşler yakın tarihe kadar hem anne hem babaların çalıştığı ailelerde küçük çocuğun günü bir şekilde doldurması, oyun oynayarak vakit geçirmesi için hizmet gösteren güvenilir kurumlar olarak faaliyet gösterdi. Ancak ülkemizde her ne kadar geç anlaşılsa dahi öneminin farkına varılan okul öncesi eğitimle birlikte kreşler de şekil şemal değiştirmeye başladı. O mekanlar artık sadece çocuğun tüm günü oyunla değil, aynı zamanda neşeli eğitimlerle birlikte geçiştirdiği, geliştiği yerler.

 

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi, Tuzla Caddesi, Gönen Sokak, No: 11 adresindeki Darıca Özel İlgi Kreş ve Gündüz Bakım evi bu ihtiyaç ve gerçeklikten esasla, “İlgi anne karnında başlar. Özel İlgi’yle devam eder” sloganı ile kuruldu. Temeli 2012’de Tuba Uzun tarafından atıldı.

Özel İlgi’yi kurduğunda yola 6 öğrenci ile koyulduğunu ancak 2 yıl içinde 44 öğrenciye ulaştığını belirten Uzun sıçramanın faktörlerini şöyle izah etti: “Her şeyden önce iyi bir çevreye sahip olmak ve gerek birey, gerekse aile ve sülale bireyleri olarak o çevreye güven vermek önemli. Ben en iyi reklamın çocukların ve ailelerinin kendisi olduğuna inanıyorum. Biz bu güvenin yanı sıra hizmet, eğitim kalitesi ile bu aşamaya geldik.”

 

 

Hayata uzman öğretmenler hazırlıyor

 

Tek katlı, prefabrike binada, 450 metrekare alana sahip Özel İlgi’de 2009 doğumlu çocuklar Uğur Böcekleri öğretmen Medine Saraç, 2010 doğumlu çocuklar Arılar öğretmen Selma Kütük, 2011 doğumlu çocuklar Su Damlaları öğretmen Şükran Şahin tarafından eğitilip hayata hazırlanıyor. Sorumlu müdürlüğünü Birsen Yılmaz’ın yaptığı Özel İlgi’de 2-6 yaş grubu 44 çocuk eğitim görüyor, eğleniyor. Haftanın 5 günü 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösteren Özel İlgi’ye dair ayrıntılı bilgileri 745 43 53 numaralı kurum telefonundan da edinebilirsiniz.

 

Kaymakam Bey’in oğlu Vali olacak. Milli karatecinin kızı, karateci olabilir.

 

 

 

Özel İlgi’nin öğrencileri arasında hayli renkli simalar da var. Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan’ın oğlu Yiğit, Milli karateci Serkan Yağcı’nın kızı Azra da hayata Özel İlgi’de hazırlanıyor. Hepsinin de belli ideal ve hedefleri var. Bir kısmı o idealleri bizimle de paylaştı:

 

Hazel Şahin 

 

“Ben 23 Nisan’da tavşan kostümü olacağım. Yukarılara zıplayacağım. Öğretmenimle gittim. Kayyu da oradaydı.

 

Yiğit Karaaslan

 

 

“Kaymakam olmayı düşünüyorum. Vali de olur, babama da emir veriyorum. Darıca’yı sevdim. Babam başka yere tayin olduğunda, gideceğimiz yeri de seveceğim.”

 

Demir Özal

 

“Kar (Azeri dilinde arabacı) olacağım. Taksici olacağım. Eğleneceğim.”

 

Azra Yağcı

 

“Annem öğretmen, babam karateci. Ben de olabilirim.”

 

Gamze Çelik

 

“Şarkıcı, sanatçı olacağım. Güzel sanatları seveceğim. Çoktan beri şarkı söylüyorum. Büyük türküleri söyleyeceğim.”

 

Ege Arıyan

 

“Gitarist olacağım. Eğitim alıyorum. Çocuk Bayramı’nda çalacağım. Annem babam da dinleyecek.”

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

  • İlgi Kreş 2
  • İlgi Kreş 2
  • İlgi Kreş 2
  • İlgi Kreş 2
İlgi Kreş 2

İlgi Kreş 2

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız