darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Darıca Meclisi Yine Hararetli

Darıca Belediye Meclisi geçmiş dönemde olduğu gibi yeni dönemde de hararetli tartışmalara sahne oluyor.

8 Mayıs 2014 Saat: 21:20
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.342 kez okunmuştur

Darıca Meclisi Yine Hararetli
Darıca Meclisi Yine Hararetli

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile muhalefet meclis üyeleri arasında yine sert tartışmalar yaşandı. Önümüzdeki meclis toplantıları yine renkli görüntüler yaşanacağının sinyallerinin verildiği meclis toplantısında Başkan Karabacak muhalefet meclis üyelerine ‘aldığınız oy kadar konuşun’ imasında bulundu.

Darıca Belediyesi Mayıs ayı ikinci birleşimi meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında birinci birleşim meclis toplantısına ait tutanak özetleri okunup oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra plan ve bütçe komisyon raporları görüşüldü. Görüşmelerde temsil tören ağırlama giderleri  ise tartışmaya neden oldu.  

6 milyon 700 bin TL’lik gider tutarı CHP’li meclis üyelerinin eleştirisine neden oldu. CHP grup sözcüsü Şinasi Serdar belediye tarafından talep edilen ek ödeneğin afaki artırımlar yaratacağını belirterek, bu harcamaların nereye yapılacağını sordu. Serdar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6 milyon 600 bin TL gider tutarına karşılık Darıca’nın 6 milyon 700 bin TL olmasını eleştirdi.

Karabacak ’ise bunların yemek içecek ve  çaya, sodaya değil, içinde halk yararına yapılan etkinliklerinde yer aldığı 60 maddelik kalemi içerdiğini söyleyerek ‘’ kamuoyunu yanıltmayın.’’  dedi. Daha sonra mecliste Ek Ödenek tartışması yaşandı. Şinasi Serdar, 24 milyon 820 bin TL’lik ek ödeneğe tepki göstererek bunun afakî arttırımlar olduğunu ileri sürerek, ‘’Darıcalı toprak yolda yürürken saat kuleleri yapmaya ne gerek var.’’ Şeklinde konuşmasına sinirlenen Başkan Şükrü Karabacak; ‘’biz bunun hesabını ancak millete veririz. % 51’e karşılık % 22’yi hatırlatırım.’’ Şeklinde cevap verdi.

Tartışmaların ardından 24 Milyon 820TL’lik ek gider bütçesi CHP grubunun red oylarına karşın AKP grubun oy çokluğu ile kabul edildi. Bir sonraki meclis 2 Haziran Pazartesi 15: 30’da yapılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız