darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

G 20 Gelecek Türkiye konferansı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 11 Nisan Cumartesi günü Gebze Kültür Merkezi’nde ekonomiye yön veren isimlerin ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek ‘G 20 Dönem Başkanlığında Gelecek Dünya Gelecek Türkiye

8 Nisan 2015 Saat: 18:17
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 507 kez okunmuştur

G 20 Gelecek Türkiye konferansı
G 20 Gelecek Türkiye konferansı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 11 Nisan Cumartesi günü Gebze Kültür Merkezi’nde ekonomiye yön veren isimlerin ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek ‘G 20 Dönem Başkanlığında Gelecek Dünya Gelecek Türkiye’ konulu konferansın tanıtım toplantısında bölge basınının temsilcileriyle bir araya geldi.

EKONOMİYE YÖN VERENLER

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, basın mensuplarıyla toplantıda bir araya geldi. Gebze Belediyesi ev sahipliğinde Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, SETA işbirliğinde 11 Nisan Cumartesi saat 09.30’da Gebze Kültür Merkezi’nde yapılacak konferansın tanıtım toplantısında basın mensupları ve Başkan Köşker bir araya geldi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayları Cemalettin Kaflı ve Yalçın Coştur, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Sadık Albayrak, başkan danışmanı Şakir Bitmez’in de eşlik ettiği toplantıda Türkiye’nin 2015 yılı dönem başkanlığını üstlendiği G20 Zirvesi çerçevesinde Gelecek Dünya Gelecek Türkiye konferansına ilişkin detaylı bilgileri basın mensuplarıyla paylaşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sanayisiyle öne çıkan Gebze’nin önde gelen işadamları ve sanayicileri, ekonomiye yön veren önemli isimler ve akademisyenlerle buluşturacaklarını vurguladı.

SANAYİDE BİR DÜNYA KENTİ

“G-20 zirvesi dünya liderlerinin katılımıyla 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde ülkemizde gerçekleştirilecek. G20’nin dönem başkanlığının Türkiye’ye verilmesi, ülkemizin küresel ölçekte sözü dinlenen ve dikkate alınan bir ülke haline geldiğinin en önemli göstergesidir. Türkiye’nin tanıtımına büyük katkısı olacak G20 2015 Dönem Başkanlığı’na Gebze olarak bizler de büyük önem veriyoruz diyen Başkan Köşker konuşmasının devamında, “Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun 87 tanesi Kocaeli’de faaliyet gösteriyor. Sanayide bir dünya kenti olan Gebze’nin yerel yöneticileri olarak, Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı ile ilgili çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

ÜÇ OTURUMDA ELE ALINACAK

Bu bağlamda Türkiye’nin dönem başkanlığını en etkin ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi ve G20 zirvesinin sanayinin başkenti Gebze’de de gündemleştirilmesinin yararlı olacağını düşündük. Bu amaçla hazırladığımız “G20 Dönem Başkanlığı’nda Gelecek Dünya, Gelecek Türkiye”  Projesi kapsamında ilçemizde bir konferans düzenledik. Üç oturumda gerçekleştireceğimiz konferanslarımıza ülkemizin ekonomi ve finansal alanda seçkin bilim adamı, akademisyen ve bürokratları ile entelektüelleri olarak katılacak. G20 zirvesi öncesi düzenleyeceğimiz bu büyük organizasyon, Gebze’deki sanayici ve işadamlarımızla, bilim adamı ve akademisyenlerimizi buluşturacak” ifadelerini kullandı. Başkan Köşker konuşmasının sonunda ayrıca, G20 kapsamında Akademi 20 (A20)’nin startını da Gebze’den vereceklerinin bilgisini de basınla paylaştı.  

 

11 Nisan Cumartesi Saat 09.30’da Gebze Kültür Merkezinde düzenlenecek konferansın programı şöyle;

 

  1. OTURUM- Dünya Nereye Gidiyor? (Saat 10.45-12.30)

Moderatör-Nasuhi Güngör (TRT Haber Dairesi Bşk.)

Panelistler

Doç. Dr. Mesut Özcan (Dışişleri Bak. Diplomasi Akademisi Bşk.)

  1. OTURUM- Dünya Ekonomisinin Geleceği (Saat 14.00-15.30)

Moderatör-Doç. Dr. Ahmet Faruk Aysan (TCMB Bankası Meclis Üyesi)

Panelistler

Doç. Dr. Hatice Karahan (Dünya Gazetesi)

Ömer Cihad Vardan (DEİK Başkanı)

 

  1. OTURUM- Kapsayıcı ve Katılımcı Bir Dünya Mümkün mü? (saat 16.00-17.30)

Moderatör-Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin (İstanbul Medeniyet Üniversitesi)

Panelistler

Doç. Dr. Sadık Günay (SETA Ekonomi Direktörü)

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız