darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gazeteciler cemiyeti Baro ile anlaştı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde gazeteci yazar Savaş Poyraz’ın imza gününde baro ile hukuksal destek konusunda baro ile anlaşırken, basın yeleklerinin de dağıtımını gerçekleştirdi.

28 Mayıs 2014 Saat: 20:57
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 819 kez okunmuştur

Gazeteciler cemiyeti Baro ile anlaştı
Gazeteciler cemiyeti Baro ile anlaştı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyemiz, Bizim Kocaeli Gazetesi Köşe Yazarı Savaş Poyraz’ın imza günü önceki akşam Kocaeli Basın Müzesinde gerçekleştirildi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti imza gününün yanı sıra bir dizi etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Gazetecilerin hukuksal olarak haklarını bilmeleri ve bir sorunla karşılaştığında Baro’dan yardım alabilmeleri için Baro ile cemiyet arasında protokol imzalandı. Ardından cemiyet gazetecilere toplumsal olaylarda kullanmaları için özel bir yelek hediye etti. Etkinliğe Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ev sahipliği yaparken, Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Tamer Solakoğlu, Türk Telekom Alemdar Müdürü Halit Endeş,  Gazeteci Yazar Galip Ataman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ömer Polat, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, ‘İz bırakanlar’ kitabının yazarı Savaş Poyraz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

MESLEK BÜYÜKLERİ İLE SÖYLEŞİ YAPILACAK

Etkinliği organize eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz açılış konuşmasını yaparak, “Türkiye’de bulunan 5 basın müzesinden en kapsamlısı olan müzemizdeyiz.  Yaz sonuna kadar etkinlikler planlıyoruz. Daha sık bir araya gelip Savaş Poyraz’ın şu anki imza günü gibi meslek büyüklerini burada sizlerle buluşturacağız. Söyleşiler yapıp meslek tecrübelerinden yararlanacağız” dedi

 

BARO İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz ardından Baro ile imzalayacakları protokol hakkında bilgi verdi. Yılmaz, “ Meslektaşlarımızın hukuki açıdan doğacak sorunların protokolünü yapacağız.” Dedi ardından söz alan Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, “ Şiddetin en çok etki ettiği meslek gruplarından biri olan gazeteciliğin şiddet olgusuyla mücadele etmek amacıyla bu işbirliğini yapıyoruz. Bu şiddet üzerine eğitim çalışmaları yapacağız. Şiddet görenler baronun tayin edeceği avukatlarla korunacak” dedi. Ardından taraflar protokolü imzaladı.

 

GAZETECİLERE YELEK HEDİYE EDİLDİ

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz gazeteciler için özel olarak tasarladıkları yeleklere değinerek, “Meslektaşlarımızın toplumsal olaylarda fark edilmeleri için yelek hazırladık. Fotoğraf makinesini boynuna takan herkes havaya giriyor. 10 tane gazete varsa elli, atmış tane objektif oluyor. Gazetecilerin belli olması, gerginlik anlarında yapılanlardan korumak için cemiyet logolu yelekleri dağıtıyoruz” ifadelerini kullandı. Basın mensuplarına yelekler hediye edildi.

 

SAVAŞ POYRAZ SON KİTABINI İMZALADI

Sonrasında gazeteci yazar Savaş Poyraz son kitabı olan ‘İz Bırakanlar’ı basın müzesinde okuyucuları için imzaladı. İmza gününde konuşan Poyraz çok duygulandığını dile getirerek, “Beni çok duygulandırdınız. Allah ömür verirse bu kitabın devamını da getireceğim. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız