darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gazetecilere fotoğrafçılık eğitimi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Gebze’de fotoğrafçılık semineri gerçekleştirdi.

22 Nisan 2015 Saat: 23:09
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 544 kez okunmuştur

Gazetecilere fotoğrafçılık eğitimi
Gazetecilere fotoğrafçılık eğitimi

Petrol İş Sendikası Gebze Şubesi konferans salonundaki seminere katılan Fotoğraf Sanatçısı ve Yönetmen Faik Çağlar Akdaş, gazetecilere temel fotoğrafçılık hakkında teknik ve pratik bilgiler verdi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun, cemiyet olarak üyelerinin mesleki eğitimlerine büyük önem verdiklerini belirterek, benzer eğitimlerin önümüzdeki süreçte artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Cüneyt Türesin de, eğitim çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de yer vereceklerini dile getirdi.

Seminere ev sahipliği yapan Petrol İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz de, Gebze’nin gazetecilik açısından yoğun bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Halkın gözü kulağı olan gazetecilerin her zaman yanındayız” dedi ve başarılar diledi.

 

İyi haber fotoğrafı nasıl çekilir?

 

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı mezunu fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Faik Çağlar Akdaş, Gebzeli gazetecilere temel fotoğraf çekme tekniklerinin yanı sıra başarılı haber fotoğrafı, kompozisyon ve fotoğraf sanatına bakış açısı gibi konularda önemli bilgiler sundu.

Ulusal ve uluslar arası alanda başarılı gazeteci fotoğraflarından da örnekler sunan Akdaş, iyi bir haber fotoğrafı çekebilmek için sadece iyi fotoğraf makinelerinin yeterli olmadığını, bakış açısı, zamanlama, kompozisyon ve birçok özelliğin olması gerektiğini anlattı.

Haber fotoğrafçılığında etik değerlere de vurgu yapan Akdaş, Akbaba ile ölmek üzere olan Afrikalı çocuğun fotoğrafını anımsattı.

Seminerin ardından Akdaş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seminere katılanlara belgeleri Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından önümüzdeki günlerde düzenlenecek mangal partisi etkinliğinde takdim edilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız