darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Hayallerimiz Bir Mesleklerimiz Bir

Darıca Süreyya Yalçın Ortaokulu Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Projeleri kapsamında İsveç'de bulunan Fritsla Okuluyla beraber iki senedir yürütmekte olduğu projeyi başarıyla devam ettiriyor.

21 Mayıs 2014 Saat: 23:04
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 907 kez okunmuştur

Hayallerimiz Bir Mesleklerimiz Bir
Hayallerimiz Bir Mesleklerimiz Bir

“Hayallerimiz Bir Mesleklerimiz Bir” temalı proje çerçevesinde gençlerin hayallerindeki meslekleri seçerken cinsiyet rollerinin ve ailelerinin bu mesleklere bakışının etkilerini inceleyen öğrenci ve öğretmenler projelerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Proje dahilinde 12 Mayıs günü Darıca'ya gelen 21 İsveç'li öğrenci ve 5 öğretmen  Darıca'lı öğrencilerin evlerinde iki hafta boyunca ağırlanacak. Öğrenciler bu süreçte proje konusu ile alakalı çeşitli aktivitelere katılacaklar.

 

İsveç'li öğrencileri Darıca ziyaretlerine hazırlamak amacıyla bu öğrencilere Türkçe dersleri vermek için Süreyya Yalçın Ortaokulu Müdürü Yüzer Sel, Okul Müdür Yardımcısı İbrahim Şen, İngilizce Öğretmeni Mustafa Balcı, Türkçe Öğretmeni Belgin Gökgöz ve Fen Bilgisi Öğretmeni Büşra Günay geçtiğimiz yıl İsveç’e bir haftalık bir ziyaret gerçekleştirdiler. Dilimizde sıklıkla kullandığımız basit ifadelerin yanı sıra dilimize has 'Elinize sağlık' gibi terimleriı öğrenen ve öğretmenler tarafından Türk kültürü ve gelenekleri hakkında bilgilendirilen İsveçli öğrenciler Darıca'da eğitimin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri de görerek ülkemiz hakkında bilgi ediniyorlar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız