darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kandıra'ya 17 Rüzgar Tribünü

Kandıra Belediyesi Mayıs Ayı belediye meclis toplantısı, Meclis toplantı salonunda Ünal Köken Başkanlığın da gerçekleştirildi. 7 gündem maddesi ile toplanan mecliste ilk olarak Nisan ayı müzakere tutanağı oylanarak kabul edildi.

8 Mayıs 2014 Saat: 21:48
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.159 kez okunmuştur

Kandıra'ya 17 Rüzgar Tribünü
Kandıra'ya 17 Rüzgar Tribünü

Res Projesiyle ilgili meclise yapılan açıklamanın ardından söz alan ve konuyu değerlendiren Belediye başkanı Köken, geçmişten ders alınması gerektiğine işaret ederek başladığı konuşmasında, ‘’Böyle faydalı yatırımların önünün açılması gerektiğini ve Kandıra’nın bu tarz yatırımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda imar komisyonumuzca hazırlanan raporun geldiği şekliyle kabulünü onaylarınıza sunuyorum”  dedi. Yapılan oylama sonucu rapor oy birliği ile meclisten geçti.  Plan ve Bütçe Komisyonu’nu gelir tarifesini de görüşen meclis bu maddeyi de oy birliği ile meclisten geçirdi. Tüketici sorunları hakem heyetine asil olarak belediye meclis üyesi Orhan Can yedek olarak ise Erdal Çetin seçildi. 2013 kesin hesabı, başkan yardımcısı huzur hakkının tespiti ve Sosyal Denge tazminatının plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesinin ardından başkan Köken tarafından meclis üyelerine meclis üyesi rozetleri takıldı.

KANDIRA MECLİSİ “RES PROJESİNİ” ONAYLADI

İkinci olarak Nisan Ayı meclis toplantısında gündeme alınan ve imar komisyonuna havale edilen ‘’Res Projesi ’’ rüzgâr enerjisinden elektrik üretimini içeren gündem maddesine geçildi. İmar komisyonu tarafından konuyla ilgili hazırlanan raporla meclise bilgi veren belediye meclis üyesi İrfan Kurt,’’ Rüzgâr ile elektrik üretim konusunu inceledik ve faydalı olduğuna kanaat getirdik. Toplamda 17 Rüzgâr türbininin iki bölgeye kurulması planlanıyor. Eğercili bölgesi ve Bolu Köyü civarına ormana ait bölgeye kurulacak olan bu türbinler sayesinde 35.000 nüfuslu bir beldenin elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor. Tamamen rüzgârla çalışan bir sistem ve çevreye zararı sıfır. Bunun için Kandıra’ya faydalı olacak aynı zamanda kurulum aşamasında ve sonrasında istihdama da katkısı olacak bir proje’’ dedi.

Gündemin ilk maddesi olan Norm Kadro oldu. Başkan Köken tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, nüfusu 50.000’i geçen beldelerde belediyede çalışacak personelde artırıma gidildiği ifade edilirken, ‘’ Kandıra Belediyesi nüfus artışından dolayı bu çerçevede C-9 tabir edilen banda geçti.  Hem Kandıra merkeze hem köylerimize hizmetin sistemli ve sağlıklı gitmesi için yeni bir norm kadro hazırladık. Bunun yapılabilmesi için başkanlık makamına gerekli yetkilerin meclisimiz tarafından verilmesi gerekiyor. Bu maddenin plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesi gerekiyor’’ dedi. Yapılan oylama ile ilgili madde oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Havale edilen madde için meclis 9 Mayıs 2014 Cuma Günü 16.00’da yeniden toplanacak.  

Mayıs Ayı Belediye Meclis toplantısı altı gündem maddesi ile toplanan meclise bir gündem maddesi eklenerek,tüm maddeler oybirliğinle kabul edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız