darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Milli Eğitim'de alınan yol

Darıca ilçesinde 2008 yılında sadece 1 (bir) okul Beyaz Bayrak Sertifikası sahibi iken bugün itibari ile 35 okul Beyaz Bayrak Sertifikası alarak büyük bir başarıya imza attı.

18 Nisan 2014 Saat: 11:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.460 kez okunmuştur

Milli Eğitim'de alınan yol
Milli Eğitim'de alınan yol

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Bu protokol çerçevesinde yapılan denetimlerde 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okullar “Beyaz Bayrak Sertifikası” ile ödüllendirilmektedir.   Darıca ilçesinde 2008 yılında sadece 1 (bir) okul Beyaz Bayrak Sertifikası sahibi iken bugün itibari ile 35 okulumuz Beyaz Bayrak Sertifikası alarak büyük bir başarıya imza attı.

Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen “Beyaz Bayrak Sertifikası” teslim törenine Kocaeli Vali Yardımcısı Derviş Ahmet SET, Darıca Kaymakamı Ahmet KARAASLAN, Belediye Başkanı Şükrü KARABACAK, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih BAŞAK, Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali ÖZTOSUN, Darıca Emniyet Müdürü Hasan AYDOĞAN, okul müdürleri,  veliler ve öğrenciler katıldı.

Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali ÖZTOSUN yaptığı açılış konuşmasında ‘’2008 yılında Darıca’da Beyaz Bayrak Sertifikalı okul sayısı sadece 1 (bir) tane idi.  Yapılan titiz çalışmalar ve planlamalar neticesinde bu sayı bugün itibari ile 35’e (otuzbeş) yükselmiştir. Bugün burada Beyaz Bayrak sertifikası ilk defa almaya hak kazanan 17 okulumuzu kutlayarak özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum’’dedi.

Vali Yardımcısı Derviş Ahmet SET, İlçe Kaymakamı Ahmet KARAASLAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih BAŞAK  ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü KARABACAK da yaptığı konuşmalarda Beyaz Bayrak Sertifikası alan okulları  ve İlçe Milli Eğitim Müdürünü çalışmalarından dolayı tebrik ederek,  başarılarının devamını diledi. Program Beyaz Bayrak Sertifikası  alan okulların sertifikalarının verilmesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesinde gönlere çekilen beyaz bayrak ile sona erdi.

 

2014 YILI BEYAZ BAYRAK ALAN OKUL VE KURUMLARIMIZ:

 Darıca Halk Eğitim Merkezi

 Darıca Kazım Karabekir Anaokulu

 Darıca Özel Seymen Eğitim Kurumları

 Darıca Özel Fatih İlk ve Ortaokulu

 Darıca Özel Fatih Fen ve Anadolu Lisesi

 Darıca İMKB Ticaret Meslek Lisesi

 Darıca Anadolu İmam Hatip Lisesi

 Darıca 100.Yıl Atatürk Ortaokulu

 Darıca Süreyya Yalçın Ortaokulu

 Darıca Ortaokulu

 Darıca İmam Hatip Ortaokulu

 Darıca Kazım Karabekir İlkokulu

 Darıca Halide Edip İlkokulu

 Darıca Sarkuysan İlkokulu

 Darıca Mustafa Kemal İlkokulu

 Darıca Barbaros İlkokulu

 Darıca Ahmet Parmaksızoğlu İlkokulu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız