darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Arka kapı

Bir arka kapısı var mı ruhumuzun bilmiyorum aslında. Kendimi kaçırmak istediğim çok zaman oluyor, özellikle de şu günlerde.

26 Mayıs 2014 Saat: 22:42
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 858 kez okunmuştur

Bir arka kapısı var mı ruhumuzun bilmiyorum aslında. Kendimi kaçırmak istediğim çok zaman oluyor, özellikle de şu günlerde. Bazen açık bir kapı buluyorum evet ama sadece şans diye düşünüyorum. Çünkü ruhuma uzak düşmüş gibi hissediyorum çoğu zaman.

Canavar dünya diyorum artık adına, yiyip yutuyor iyiye dair ne varsa. Bazen içimdeki tüm umutlar canavarın midesinin en dibine kadar iniyor sanki, bazense dünya alabildiğine masalsı bir yer gibi geliyor. Hayat ne kadar değişken ve tuhaf.

Farklı coğrafyalarda yaşanan benzer hayatlar bile bazen ümit vermiyor insana geleceğin daha iyi olacağına dair. Çünkü derler ya acıları kederi ve ümitsizliği de yanımızda götürüyoruz tüm kaçmalarımızda.

Peşimizden gelen kocaman bir kara bulut var sanki. Milletimin o neşe ile bakan gözbebeklerine hasret yaşıyorum. Kimse şöyle kahkahalarla gülmeyeli ne uzun zaman oldu. Dost sohbetlerinde bile bir durgunluk var, sanki gülsek suç işliyor hissine kapılıyoruz.

Bazen tüm kötülükleri alıp o kapıdan içeri girip, onu oraya hapsedip huzura ermek istiyorum. Pandoranın kutusu misali, bir gün onu da açacak bir meraklı gelir yine de dünyaya biliyorum. Çünkü hiçbir masal iyilikle başlayıp iyilikle bitmez, çünkü kötüler olmadan iyiler daha iyi olamazlar.

***

Suya olan ihtiyacı günden güne artıyor bedenimin. Yılan gibi deri değiştirircesine buruştu sanki tenim. İçimin sıkıntıları yüzeye vuruyor belki de kim bilir. Kilometrelerce ötede olunca insan elbette her şeyin birebir ortasında olduğu kadar çaresiz hissetmiyor ama biliyorum ki hissedilen tam da bu. Çünkü ne yapılsa kar etmiyor sanki. Hiçbir şeye tahammülü olmayan, kibirli, kinci, düşüncesiz, sadece kendi doğruları ile yaşamaya odaklı, sevgisiz, kaba insanlarla doluyor dünya. Kötü tarafı da aslında onların hep orada olmuş olması. Aynı havayı solumaktan bile utandıklarım var, ne büyük bir acı. Bu içimdeki elem nasıl geçer bilmem. Gözleri yine sevinçten parlasın istiyorum insanlarımın, bir lokma ekmeğe muhtaç kalmasın kimse, bir kuru sözle gönüllere ulaşmaya çalışılmasın istiyorum. Gerçekten anlamalı insanlar birbirini ve sevmeli, sevemiyorsa da saygı duymalı.

Dünya bile dönmek istemeyecek bu gidişle, çünkü bu dönüşte hatırı olan mahçup adamlar bir bir ölüyorlar!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 23.09.2017 - 19:15:58

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 23.09.2017 - 19:15:58

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 23.09.2017 - 19:15:58

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 23.09.2017 - 19:15:58

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 23.09.2017 - 19:15:58

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları