darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Telaşlı ve durgun

Evet, yeniden buradayım. Olmayı tercih ettiğim yerde, sebebi ne olursa olsun. En azından bir süreliğine.

4 Ağustos 2014 Saat: 22:16
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 809 kez okunmuştur

Gündelik telaşlardan sıyrılıp, en azından kafamın içindekileri an'dan uzaklaştırabilsem bir nebze de olsa rahatlayacağım. Çoğu zaman şimdinin hızına takılıp sendeliyorum. Yine üzerimde deli gibi bir yorgunluk hâkim. Dönüşün sıkıntısını ancak üzerimden atabiliyorum. Bunu da ancak bugün idrak ettim, bugünün pazar olmasının hüznü yoktu çünkü içimde. Durdum ve kendime şöyle dedim; 'demek artık gerçekten buradasın!'

Evet, yeniden buradayım. Olmayı tercih ettiğim yerde, sebebi ne olursa olsun. En azından bir süreliğine. İnsan hayatında sürelerin bir yere kadar önemi olduğunu kavradım çünkü. Önemli olan o sürelerin içini nasıl doldurduğun, ne ile yetinebilip, ne ölçüde mutluluğa yakınlaştığın. Buradayım ve burada olma sebebim benim mutlu ediyor şu anda. 

Bahçeden yazıyorum. Çay içiyorum. Bu uzun zamandır içtiğim en iyi çay değil belki ama sert olmasına rağmen bergamotun tadını almak hoşuma gidiyor. Bu akşam biraz esinti var. Yazımı bitirdikten hemen sonra birkaç paragraf daha yazacağım, sonrasında da belki birkaç sayfa okurum. Okumayı hep sevdim, seveceğim de. 

Ağustos ayı biraz telaşlı başladı ama olsun, rutin gelişmeler bile hayatın içinde kendince bir yere sahip ve onları yaşayamayanlarla dolu. Benim bir günüm belki de koca bir hayat aslında! Böyle düşünerek dayanabiliyor insan yaşamın ağırlığı karşısında. Çünkü hayat dediğimiz şeyin içinde fazla acı, keder ve hüzün var. 

 

Yeni hafta yeni umutlar ve hayaller getirir umarım hepimize. En çok ihtiyacımız olan şey daha fazla hayal etmek, sevmek ve hoşgörü. Bizim ülkemizde bu doğurmak kadar zor bir süreç yahut kadın olmak kadar zor diyebilirim. 

 

İyilik diliyorum hepimiz adına, gökyüzündeki yıldızlara gözlerimi çevirip sadece iyilik diliyorum... Sessizliğe inat, kahkahalarımla var oluyorum!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 23.09.2017 - 19:23:59

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 23.09.2017 - 19:23:59

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 23.09.2017 - 19:23:59

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 23.09.2017 - 19:23:59

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 23.09.2017 - 19:23:59

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları