darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Müzeyyen Topçu Tan
Müzeyyen Topçu Tan

Aman dikkat!

Kurban Bayramı yaklaştı. Eğer henüz tatil planı yapmadıysanız, kış gelmeden son bir kez bir yerlere kaçalım diyorsanız, aman dikkat!

25 Eylül 2014 Saat: 22:09
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 804 kez okunmuştur

Kurban Bayramı yaklaştı. Eğer henüz tatil planı yapmadıysanız,  kış gelmeden son bir kez bir yerlere kaçalım diyorsanız, aman dikkat!

Geçtiğimiz Ramazan Bayramını fırsat bilip, arkadaşlarımızla birkaç günlüğüne tatile çıkalım dedik.

Kısıtlı zaman olduğu için yakın bir yer olsun istedik. İnternetten hızlıca bir araştırma yaptık ancak tatil beldelerinde yer bulmak neredeyse imkânsızdı.

Dolayısı ile istediğimiz değil, bulduğumuz bir yere rezervasyon yapabilecektik.

Fotoğraflarını beğendiğimiz İzmir civarlarında, bir tesiste hasbelkader yer kalmıştı (!)Üstelik tatilin son günü için sadece 2 oda.  Tatile çıkma niyeti ile hareket ettiğimiz için “Neyse iki gün tatili uzatırız, hem de trafikten etkilenmemiş oluruz “ diye rezervasyon yaptırdık.

***

“Her şey dahil” tatillerini oldum olası hiç sevmem. İnsan ne kadar “diyetteyim, yemeyeceğim” dese de, çoğu zaman çeşit çeşit yemekleri, tatlıları görünce, dayanamaz. Tatil sonrası diyet yaparım” diye kendini kandırarak, düşündüğünden daha fazla yer.

Kendimden biliyorum. Normalde tatlı ile aram hiç yoktur yani tatlı sevmem ama restoranda çeşit çeşit dizilmiş tatlıların albenisine kapılıp, kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek tatlıların tadına baktığımı bilirim.

Bulduğumuz tesis ne yazık ki bol yıldızlı ve “her şey dahil” bir tesisti. Başka seçeneğimiz olmadığı için “Eh ne yapalım, dikkat ederiz” diye çıktık yola…

*** 

Tesisi görünce, “Ehveni, şer” dedik zaten zor yer bulduğumuz için fazla beklenti içinde değildik.

Odamız küçük ama şirindi ancak yastık kılıflarını takmayı unutmuşlardı. Daha doğrusu biz öyle sandık. Tam o sırada yan odada temizlik yapmakta olan hanımlardan yastık kılıfı rica ettik. “ Kalmadı, Pazartesi günü gelecek” sözünü duyunca şok olduk. Yan odadaki arkadaşlarımız da aynı yanıtı almıştı.

“Nasıl yani? Pazartesi gününe daha 4 gün var. ” vs. derken yastık kılıflarını bulup getirdiler.

Klima kumandası da bir tane idi. Ona da “Madem arkadaşsınız, birlikte kullanırsınız” diye çözüm ürettiler.

Yemek yemek için restoran bölümüne gittiğimiz de, yiyeceklerden hiç birinin bana hitap etmediğini gördüm.  Et sevmediğim için, bir iki zeytinyağlı yemek ile idare ettim. Hatta espri yaptım “ Oh oh çok sevindim. Yemekler çok kötü mecburen rejimdeyiz”  diye…

Beklentileri yüksek olan insanlar değiliz. Zeytin peynir, domates, karpuzla karnımızı doyururuz ancak  tesisin azımsanmayacak sayıda yıldızının olması, bizi epey şaşırttı.

Yemek sonrası çay kahve içelim dedik. Ne fincan var, ne bardak. Plastik bardaklarla su, kağıt bardaklarla çay ve kahve içtik. Biraz söylendik ama tatildeyiz moralimizi bozmayacağız diye hep olumlu tarafından bakmaya çalışıyoruz:

“Neyse ki deniz güzel” “Bu yürüyüş yolu da pek güzelmiş” “Aaa hamak da var” şeklinde 4 günü bitirdik. Bir gece kavga dövüş sesleri duyduk. Karı koca kavgası sandık meğerse rezervasyon yaptırdığı halde gece yarısına kadar yer bekleyen müşteri, sonunda sinirlenip resepsiyon görevlisine yumruk atmış. Bunu öğrenince, oda bulduğumuza şükrettik.

***

Son gün, kahvaltıda porselen tabaklar yerine, kağıt tabaklar vardı.

Garsonlardan birine, “Akşam sirtaki mi oynandı? Tabak kalmamış” deyince bulaşık makinasının da bozulduğunu öğrendik. İnsan tatil bitti diye sevinir mi?

“İyi ki tatilimizin son günü, kazasız belasız bitirdik, çok şükür” diye sevindik.

Siz siz olun, tatil programınızı son güne bırakmayın. Gideceğiniz tesisi de iyice araştırın!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Çocukda yaparız, kariyer de! 27.09.2017 - 00:51:49

2015 yılına girdiğimiz günün ilk saatlerinde, Sağlık Bakanının “Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamalıdır” sözleri ile sarsıldık, şok olduk!

Betonlaşan şehirler de, betonlaşan yürekler! 27.09.2017 - 00:51:49

Hayvan sever olmak, sokak hayvanlarını beslemek suç mu?

Aile Hekimlerinin isyanı! 27.09.2017 - 00:51:49

Çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto etmek için, bir günlük iş bırakma eylemi yaptılar.

Çok şey mi istiyorlar? 27.09.2017 - 00:51:49

İzmit’te yaşayanların son zamanlarda en rahatsız olduğu konu sık sık tekrar eden elektrik kesintileri.

Risk üstüne risk! 27.09.2017 - 00:51:49

“Artık sanayiye doymuştur, çakılacak tek bir çivi olmaması gerekir” denilen kent hala sanayi sektörü için iştah kabartan bir seçim olmaktan çıkmadı.
Tüm Yazıları