darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Yürek çoğalması

Evet, işte anlatmak istediğim tam da bu! Türkiye’deydim; zaman su gibi akıp geçmiş olsa da orada yüreğimin çoğaldığını hissettim.

1 Mart 2015 Saat: 00:26
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 588 kez okunmuştur

Yazamadım bir süredir çünkü anılar bir tarafa, şimdi başka bir tarafa çekeleyip duruyordu beni. Olmayı çoktandır arzu ettiğim yerde olunca her zamanki gibi afalladım ve kavuşmanın verdiği mutluluk yordu. Yoruldum; aynı gelmesini yıllarca beklediğin biri geldiğinde ne yapacağını bilememek gibi bir hissiyatı barındırıyor yorgunluğum.

Bir anda uçarak mutluluğa konmuşken şimdi yeniden bıraktığım yerde durduğumu fark etmek de yoruyor ayrıca. Soğuk bir iklimden kaçtık yemyeşil bir doğa ve serin rüzgârlarda bulduk kendimizi. Hayat çok acayip, bunu hep söyler dururum.  Orada hissettiğin neydi derseniz, yüreğim çoğaldı diyebilirim. Hangisinin atımının vücudumu sarstığını bilmiyorum ama hepsine birden yetişmeye çalıştığım bir gerçek. Sevdiklerim bir arada mutlu gülümserken kanatlarını göğe açıp süzülen özgür kuşlar gibiydim. Biri elini atıp yüreğime dokunsa yanardı, çünkü sevgiyle sarmalannmıştı ve sıcacıktı. Gözler hep üzerimizde, kulaklar hep ağzımızdan çıkacak bir kelimeye muhtaçtı. Mutluluk böyle bir şey işte tam da, özgürlük gibi aynı ve heyecandan dona kalmak gibi de biraz.

Şimdi yine bıraktığımız yerdeyiz, şaşkınız. Tatiller, bir rüyayı yaşamak gibi adeta. Sonrasında tüm o güzel şeyleri bırakıp döndüğümüz bu yerde yoksun hissetmek çok doğal. Alışmak zaman alıyor. Hastalıkla savaşmak gibi bir şey, çekip alınmak istemediğim bir zaman dilimi oradaki hayat.

Hayat akıyor diyorum, gidiyor diyorum etrafıma bakıp da. Burada her gün birbirinin aynı sanki. Sokakta insanların seslerini duymak bile gülümsetiyor. İnsanların yüzleri mutsuz belki ama yürekleri umutlu bunu anlayabildim baktığımda. Umut fakirin ekmeği derler ya doğru. Düş fakiri insanlarla dolu dünya ve umut etmek sıcacık, mis kokulu bir ekmek kadar güzel aslında.

Kötü şeyler dolaşıyor etrafımızda, kötü insanlar, kötü bakışlar, kötü fikirler ve kötülüğe susamış canavarlar var. Bir yandan korku dolu dünya ve tüm bunların içinde çırpınmak çok zor. O yüzden hep mutlu şeyler yazmak ve daima hayal etmek istiyorum. Yazdıkça çoğalan kelimelerim gibi düşlediklerim, yığınlarca. Gurbet zamanları için biriktiriyorum hepsini ve şimdi o zamanlardayım..

Ama gün gelecek elbet hep birlikte güleceğiz!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 27.09.2017 - 00:37:16

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 27.09.2017 - 00:37:16

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 27.09.2017 - 00:37:16

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 27.09.2017 - 00:37:16

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 27.09.2017 - 00:37:16

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları