darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Hüsnü Kuruntu

Uzun zamandır kendisiyle birlikte yaşıyor olmama rağmen sıklıkla kenara çekilip gözlemlediğim Sayın Hüsnü Kuruntu içimdeki onlarca kişiden yalnızca biri.

2 Haziran 2015 Saat: 23:59
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 672 kez okunmuştur

Uzun zamandır kendisiyle birlikte yaşıyor olmama rağmen sıklıkla kenara çekilip gözlemlediğim Sayın Hüsnü Kuruntu içimdeki onlarca kişiden yalnızca biri.

Hüsnü bey açık tenli, hafif toplu, gür saçlı, çakmak gözlü, ses tonu fazlaca yüksek olmayan biri. İçimden gerçek anlamda çıkartmadığım ama onu her geçen yıl besleyip büyüttüğüm, benden bir parça. Bazen çok gıcık olduğum o gülümsemesini es geçersem özünde iyi biri.  Saçları hafiften ağarmaya başladı ve teni de kendini yerçekimine bıraktı. Olağanca gücü ve ümidiyle yaşama çabasında.

Çoğu zaman birbirimizi o kadar iyi anlıyoruz ki konuşmaya gerek duymuyoruz. Zaten etrafta herkes o kadar çok konuşuyor ki, severek yaptığım bu eylemden artık pek de haz ettiğim söylenemez. Elimden gelse şu sıralar duygularımı kâğıtlarla ifade ederdim. Ama bunca git gellerimin yanında bir de kâğıtlarla iletişim kurmaya başlarsam eğer, ‘ötekilerin’ gözünde delirdiğimi tescillemiş olmaktan korkuyorum.

Bana hep iyi tarafından bakmayı öğreten Hüsnü Bey aslında kimi zaman gizliden gizliye efkarlanıp, buhranlı zamanlar geçiriyor biliyorum. O zamanlarda kendi haline bırakılmayı tercih ettiğinden, pek yakınında durmuyorum. Dolaylı yollarla etrafında gezinip gözlemliyorum hepsi o.

Uzun süre onsuz yaşayıp seneler sonra ilk karşıma çıktığında yadırgamış da olsam, insana kendini kısa sürede sevdiren o haletiruhiyesi sayesinde hayatımın vazgeçilmez karakteri olmuştur. Öyle ki artık zamanımın çoğunu onunla geçiriyorum.

Dışarıdan bana uzun ve dikkatlice bakanlar benimle Hüsnü Beyi birer bütün olarak görebilirler ancak. Elbette ki sevenler de ikimizi birden severler. Çünkü Sünger hanım’dan farklı olarak Hüsnü bey, kendini sevimli bir çocuk gibi zorla sevdirir.

Çiçeklerle konuşmayı, ağaç gövdelerini ve taşları sevmeyi, denizin tadının nasıl güzel olduğunu, rüzgârın sesinin naifliğini hep o öğretti bana. Büyüdükçe yeni güzellikler gördük birlikte, hayatı keşfetmeyi hep sevdik. Yollara düşmek için hep motive etti beni, bazen delicesine ve tuttururcasına inat ettiği de oldu gitmek için ama hep son kararı bana bıraktı.

Zamanın eli bize değdiğinden beridir birlikte yol aldık durduk. Sıcak ve sıkıntılı günlerden, soğuk ve yalnız gecelerden geçtik ama en çok ikindi vakitlerini sevdik. Tabii bir de yemeklerin tek tek her bir tanesini.

Onu içimde taşımayı seviyorum. Çünkü o benim kapana kısılmış hayatımı özgürleştiren kişi. Benim en iyi tarafım! Yarınlar güzel şeyler getirecek, biz çok inanıyoruz buna!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 20.09.2017 - 01:19:02

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 20.09.2017 - 01:19:02

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 20.09.2017 - 01:19:02

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 20.09.2017 - 01:19:02

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 20.09.2017 - 01:19:02

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları