darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Bir içim zevk

Çoğunlukla mutsuz biri sayılmam. Zaman zaman umutsuzluğa düşüp karalar da bağlasam tutunacak şeyler bulmayı iyi bilirim.

17 Haziran 2015 Saat: 23:41
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 543 kez okunmuştur

Çoğunlukla mutsuz biri sayılmam. Zaman zaman umutsuzluğa düşüp karalar da bağlasam tutunacak şeyler bulmayı iyi bilirim. Eğer tutunacak bir şey yoksa yaratırım. Bazen sadece göğe bakmak bile iyi gelir. Etrafımda da böyle insanları barındırmayı tercih ediyorum artık.

İnsanlar delicesine istekli değiller yaşamak için. Herkes bir nedenle gitmek, uzaklaşmak, ayrılmak, yalnız kalmak ve kaçmak istiyor. Hayatımdan memnunum diyenini görmedim diyebilirim. İçinde bulunulan hale şükretmek eskilerden gelen bir alışkanlık ve eskilerle birlikte yitip giden.  Eskiye kıymet verenler sarf edebiliyorlar sadece bu önemli kelimeyi. Oysa nefes almayı başarabildiğimiz her gün bir nimet.

Çevremdeki insanların ne derece önemli olduğunu buradaki maceramda keşfettim. Bu zamana kadar tüm mutsuzluklarımın da başka birileri tarafından yaratıldığı sonucuna vardım. Çünkü aslen ben sabahları güne gülerek başlamayı seviyorum. Etrafındaki insanların mutsuzlukları beslenenler olmasa, doğrudan umut yüklenebilirim tüm gün için. Ama ne yazık ki öyle olmuyor.

Farklı bir kıtada yaşamaya devam etmek hayatınızdaki insanların da azalması demek. Hele böyle bir coğrafyada yaşıyor ve yalnızlaşıyorsanız. Ama her şeyde olduğu gibi bunda da güzel taraflar var. Ortaya çıkartmasını bilirsen! Ki bilmek yaş aldıkça öğrenilen acılı bir deneyim, keskin virajlı bir süreç.

Şimdilerde insanlardan beklentilerimi çok azalttım ve onlarsız olabildiğimi anladığımdan beridir de daha mutluyum. Bu uzaklaşmasını arzu ettiğiniz insan öyle bir zaman gelir ki en yakınınız da olabilir. Ama azimle ve kararlılıkla yeni dünyalar yaratmaya adayın kendinizi. Biraz acı çekecek sonrasında ise büyük bir ferahlık duyacaksınız. Tıpkı sıcak bir günde buz gibi limonata içmek gibi ve aslında o kadar basit.

Bir içim zevk diyorum adına eksilmenin. Eksildikçe çoğalanlar bunu iyi bilirler. Her güne mutlu uyanmak için kalabalık benliklere ihtiyacımız yok. Bilakis az kişiyle hatta yalnızken de aynı performansı alabiliriz hayattan. Kitaplar, kağıtlar, renkli kalemler, yanı başınızda bir aile, bir iki de dost yüz yeter. Herkesin istediklerini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeliyiz tez zamanda. Bu hayatta en önemli olan değer kendimiziz. Gece yatağa girdiğinizde ne kadar sevdiğinizin kolları sizi sarsa da yalnızsınız, uyurken ve düşünürken, içiniz acırken. Yalnız ölecek ve yalnız gömüleceksiniz, yalnız anılacaksınız!

Öyleyse hadi bakalım bir için zevk olsun bundan sonra anların adı. Nefes alabiliyor olmanın sevinciyle adım atalım güne ve yaşayalım yaşayabildiğimiz kadar!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 25.09.2017 - 18:03:41

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 25.09.2017 - 18:03:41

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 25.09.2017 - 18:03:41

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 25.09.2017 - 18:03:41

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 25.09.2017 - 18:03:41

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları