darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Daha iyi bir dünya

Yazın en sıcak zamanlarındayız. Doğanın uyanışı eşliğinde hayatın mucizelerine tanık olmak zamanını geride bıraktık.

30 Temmuz 2015 Saat: 23:48
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu yazı 663 kez okunmuştur

Yazın en sıcak zamanlarındayız. Doğanın uyanışı eşliğinde hayatın mucizelerine tanık olmak zamanını geride bıraktık. Artık renkler biraz daha soluk ama deniz en mavi halinde. Kuşlar cıvıldıyor, güneş adeta ateş saçıyor. Enerji depolama zamanı, güzel şeyler düşünmek, hayaller kurmak ve planlar yapmak zamanı. İçimiz yazın gelişiyle kıpır kıpır, bedenimiz her daim suya hasret. Mavi en can alıcı renkmiş aslında her kış çıkışı bunu yeniden idrak ediyorum. Maviye koşuyorum emin adımlarla şu sıra, ben ve içimdeki tüm kadınlar!

Artık çoğu zaman kötü şeyler oluyor dünyada ve ülkemizde.  Ne berbat bir zaman diyorum, yaşamaya değer mi? Ama gün oluyor bir anı birikintisinde, bir şairin dizelerinde kayboluyorum. Bir annenin göğsündeki bebeğe bakıp iyiliği gördükçe şahlanıyor içimdeki tüm tutkular. Özgürlük ne de güzel şey, bir aileye sahip olmak, dostlarla sohbet ne harika! Hiçbir gün birbirinin aynı değil aslında, bunu hatırlatmalı her gün kendimize. Her nefes alış bir hediye ve her göz kırptığında o an kayboluyor insanın ellerinden. Bilerek, farkında olarak yaşamak en güzeli! Her ne olursa olsun yaşamaya değiyor işte dediğimiz çok zaman var. Ölenlerin ardından onların kaybettikleri hayatlarına ağlıyoruz, bir daha göremeyeceklerini, bir daha dokunamayacaklarını düşünüyor, seslerini, sıcaklıklarını, kelimelerini yitirişlerine üzülüyoruz. O zaman işte daha iyi bir yer olmalı diyorum içinde yaşadığım dünya.  Her kaybedilenin ardından hüzün duyarken, daha çok yaşamalıyım diyorum. Yaşamın içinde tüm saçmalıklara tüm kötü kalplere inatla gülümseyerek yaşamalıyım.

Hayat gerçekten çok acayip. Tüm o acayiplikler yumağının içinde ilerlemeye çalışıyor insan. Bir gün uçurumun kenarında her an düşecek gibi, bir günse uçsuz bucaksız göğün altında, mis kokulu çimlere uzanıp hayatla aşk yaşıyor. Yaşamak çok zor zanaat! Ama iyi ki yaşıyoruz,  iyi ki kelimeler var ve elbette ki sevgi. Sevmeden olmuyor hiçbir şey.  İçinde sevgiyi bulamayan insanlar da bir gün onunla donanacaklar, inanıyorum ben. Yıkılması ve yeniden inşa edilmesi gerekse de bir gün dünya daha iyi bir yer olacak. Doyasıya sevmeye devam edin, yılmayın; bir ağacı, bir taşı bir çiçeği, bir bakışı, bir çocuğu, bir evi, bir sesi sevin.  Siz sevdiğinizde, her defasında yeniden sevdiğinizde dünya daha iyi bir yer olacak!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kumdan hayaller 22.09.2017 - 23:46:46

Çok uzun yollar kat etmedik belki ama çok uzun anlardan geçtik buralara gelirken.

Hayal mekan 22.09.2017 - 23:46:46

Naftalin kokulu sandıklarda kaldıkça anlam kazanan dantelden örtüler gibi zaman. Kokusu kimi zaman geçmişe götürüp dinlendiren, kimi zamansa yakıcı ve boğucu zehirli bir duman gibi.

Seyir 22.09.2017 - 23:46:46

Ülkemizde olan biten dehşeti kap ağrısıyla dinliyor, izliyorum. Olanca hızımızla delip geçiyoruz doğru adına ne varsa. Gidişat, gidişat değil artık.

Hayaller Villakent, gerçekler Gediz Elektrik 22.09.2017 - 23:46:46

İçinde yaşayınca tabi bambaşka oluyor bu memleket, dönüşüyor zamanla. Çirkin yüzlü, bedbaht, umutsuz insanlara dönüşüyor sanki.

Bulantı 22.09.2017 - 23:46:46

‘Kalana da zor. Hayata devam ettiğini hissettiğin her an utanıyorsun!’
Tüm Yazıları