darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yazıcı Rize Valisi oldu

Daha önce Kocaeli Büyükşehir genel sekreteri olan Münir Karaloğlu’nun Van ardından Bursa valisi olmasının ardından göreve gelen Ersin Yazıcı Rize Valisi olarak atandı.

22 Mayıs 2014 Saat: 12:27
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 692 kez okunmuştur

Yazıcı Rize Valisi oldu
Yazıcı Rize Valisi oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde 2009 yılından bu yana  Genel Sekreterlik görevini yürüten Ersin Yazıcı vali oldu. İlk görev yeri ise Başbakan Erdoğan ın memleketi Rize. Valiler Kararnamesi bu kez oldukça sessiz yürütüldü. Daha önceleri kaymakamlık ve vali yardımcılığı görevlerinde bulunan Yazıcı'nın da isminin bulunduğu kararname köşkten de olur aldı. Kararnamenin 23 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.

TOPACA yok.

Valiler kararnamesinde birçok yeni Vali atanırken Kocaeli Valisi Ercan Topaca'nın görev yerinin değişmediği dikkatlerden kaçmıyor.

Ersin Yazıcı Kimdir?

1969 yılında Düzce Gümüşova’da doğan Ersin YAZICI, ilköğrenimini Düzce’de, ortaöğrenimini Burdur Lisesinde tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 senesinde kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Bolu Kaymakam adaylığı görevinden sonra İngiltere’de staj yapan Yazıcı, 1995’te Burdur Karamanlı Kaymakamlığı görevine atandı. Yazıcı, sonraki dönemlerde Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yazıcı, 2003-2009 yılları arasında sırasıyla, İçişleri Bakanlığı Mali İşler Daire Başkan Yardımcılığı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcılığı görevini ve İçişleri Bakanlığı İdari Mali İşler Daire Başkanlığı görevini yürüttü. 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız