darıcapark
darıcapark
evet

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yeterli Polisimiz olsa!

Darıca Toplum Destekli Polislik İlçe Güvenlik Danışma Kurulu toplandı.

31 Mart 2015 Saat: 00:12
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 496 kez okunmuştur

Yeterli Polisimiz olsa!
Yeterli Polisimiz olsa!

Darıca Dudayev Parkı Tesislerinde İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, birim müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman toplantıda yaptığı konuşmada İlçe Güvenlik Danışma Kurulunun halkın can ve mal emniyetini korumada çok önemli olduğunun altını çizerek bu oluşumları iyi tanımak gerektiğini söyledi. Darıca’nın çok yoğun göç alan ancak buna karşılı da bölgenin en huzurlu ilçesi olduğunu bunun da polis sayının yetersiz olmasına karşılık emniyet güçlerinin büyük başarı ve özverisine borçlu olduklarını söyledi. Mahalli idarelerin ortak sesini zorunluluk olarak gördüklerini ifade eden Karaman; ‘’suç oranlarını asgariye indirebilmemiz için herkes bu işe gönüllü olmalı, herkes doğrunun yanında yer almalı. Emniyet mensuplarımızın sayısı ve ekipmanları yetersiz olmasına karşılık en huzurlu ilçeyiz. Bu ilçe herkesin sorumluluğunu yerine getirmesiyle bölgenin incisi olacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman, 159 olan polis sayısının 500’e, 32 olan araç sayısının da 50’ye çıkartılması için gereken girişimlerde bulunduklarını ayrıca MOBESE sisteminin de çok yakında faaliyete geçmesiyle ilçede olası vaka sayısının azalacağını bunun yanı sıra yeni ilçe emniyet müdürlüğü binasının yapılması içinde yakın zamanda çalışmalara başlanacağının da altını çizdi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da, ilçenin her geçen gün büyüyerek devasa bir metropol olduğuna dikkat çekerek böylesine büyük bir ilçede güvenliğin çok önemli olduğunu söyledi. Halkın mutlu ve huzurlu olması için herkese büyük görevler düştüğünü ifade eden Karabacak, bunun içinde herkesin yapılacak çalışmalara destek olması gerektiğini de vurguladı.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan da toplantıda yaptığı konuşmada ilçenin bugün 180 bin nüfusa ulaştığını böyle devasa ilçede 159 polisle güvenliği sağlamaya çalıştıklarını söyledi. İlçede 2014 yılında 3500 suç işlendiğini, suçları önleme ve faillerin yakalama oranlarının yüzde 79 olduğuna dikkat çeken Aydoğan personel sayısının yeterli seviyede olansı durumunda bu oranın çok daha yukarılarda olacağını ifade ederek;’’her mahalleye gezici karakol kurmayı hedefliyoruz. Halkı bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenleyeceğiz. 54 noktada bulunacak MOBESE sistemi hazır. Test çalışmaları devam ediyor. Bizler özveriyle çalışıyoruz ama her kesimin desteğine ihtiyacımız var herkes sorumluluklarını yerine getirdiğinde suç oranı çok daha aşağılara inecektir.’’ Dedi.

 

Toplantı, katılımcıların görüşlerini aktarmasıyla son buldu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Darıca Heyeti Savurda

Darıca Heyeti Savurda

 

Kocaeli Haberleri, Kocaeli Gazeteleri | LİDER KOCAELİ Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız